Ogłoszenia Parafialne

     DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA  –  02.10.2022

1. Intencje mszalne do odczytania.

2. W liturgii Kościoła we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

3. W środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej we Włocławku.

4. W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy.

5. W piątek wspomnienie NMP Różańcowej.

6. W tym tygodniu Pierwszy Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi i Komunii św. na mszy św. rano i wieczorem. Od godz. 9.00 objazd osób chorych, prosimy o zgłaszanie dodatkowych osób.

6. Trwa miesiąc różańcowy. Zapraszamy parafian, dzieci, młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do soboty o godz. 17.30; a dzisiaj w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00, gdyż w parafii przeżywamy procesję różańcową wokół świątyni. Prosimy i zarazem bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i rozważań do tajemnic chwalebnych: Kołu Żywej Róży nr 2 na ręce Pani Zelatorki Anny Michalak; Szafarzom i Ministrantom na ręce Ks. Prefekta Mariusza; Katechetom; Kościołowi Domowemu – Oazie Rodzin; Kołu Żywej Róży nr 1 na ręce Pani Zelatorki Bogusławy Jareckiej.

7. Dziękujemy za składane ofiary oraz okazaną pomoc w prowadzonych pracach gospodarczych.

8.Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp: Genowefę Cichocką; modlimy się dla niej o światłość wiekuistą: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

9. Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie różańców.

10. 22 października 2022 roku Diecezja Włocławska organizuje Pielgrzymkę na Jasną Górę tj. sobota; przed Nawiedzeniem Kopi Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach. Z naszej parafii jest przygotowany autokar 56 osób; koszt przejazdu 60 zł. od osoby; zapisy w kancelarii parafialnej lub zakrystii, przy zapisie podajemy: imię i nazwisko, datę urodzenia, pesel, miejsce zamieszkania i  kontaktowy nr telefonu. Wyjazd autokaru o 6.00 rano a powrót około 22.00 ( zabieramy suchy prowiant, wyżywienie we własnym zakresie).

11. W przyszłą sobotę 08.10.2022 roku o godz. 11.30 w Sali Parafialnej odbędzie się przymiarka do uszycia Alb na Pierwszą Komunię Św. Zainteresowanych zapraszamy.

12. OGŁOSZENIE – PROŚBA – SZPIK DLA MECENASA PIOTRA FELINIAKA (OSOBNA KARTKA PRZECZYTAĆ…)

13. Na przeżywanie niedzieli i całego tygodnia w modlitwie o pokój na świecie i na Ukrainie, parafianom i gościom życzymy: Szczęść Boże!!!

POŚWIĘCENIE RÓŻAŃCA… 

                                        S Z P I K   DLA MECENASA.

Nasz kolega PIOTR FELINIAK – mecenas-  leży obecnie w Centrum Hematologicznym – Kopernik w Łodzi.

Ma agresywną formę białaczki. Liczy się każdy dzień. Jedynym ratunkiem dla Niego jest znalezienie odpowiedniego dawcy szpiku kostnego. Dlatego KAZIMIERSKIE TOWARZYSTWO  MOTOCYKLISTÓW  (KTM) QIUNQUE FRATRUM  wraz z FUNDACJĄ DAWCÓW KOMÓREK MACIERZYSTYCH SZPIKU ( DKMS)  organizuje w dniu 2 października 2022 r. (niedziela). akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc Piotrowi zapraszamy do naszej przystani motocyklowej na ul. Ogrodowej 3 w Kazimierzu Biskupim od godz. 8.00 do godz. 20.00.

Każdy, kto się pojawi będzie mile obsłużony przez naszych wolontariuszy. Do dyspozycji będzie ciepłą kwa, herbata z cytryną i szarlotka. Zapraszamy nie tylko motocyklistów, ale wszystkich którym leży na sercu przedłużenie komuś życia….

„ Nie zadawalaj się dyskutowaniem, nie czekaj aby zrobić coś dobrego na

okazję które może nigdy się nie pojawią,… Już nadszedł czas działania ! ”

                                                                                Jan Paweł II, Brno 2004