Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marcina

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marcina

 

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Marcina z Tours

62-530 Kazimierz Biskupi
ul. Kościelna 12

 

tel.: +48 63 241 12 00


Konto bankowe parafii:

 

BS w Koninie o / Kazimierz Biskupi

64 8530 0000 0200 0390 2000 0005

 

Konto pomocnicze - subkonto

 

BS w Koninie o/ Kazimierz Biskupi

26 8530 0000 0200 0390 2000 0010

AKTUALNOŚCI / OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Ogłoszenia Parafialne - TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019r.

2018-12-10

      TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA  10.11.2019r.

1. Intencje mszalne.

2. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa.

3. We wtorek wspomnienie św. Jozafata, Biskupa Męczennika.

4. W środę wspomnienie Świętych Pierwszych Braci Męczenników z Kazimierza Biskupiego: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

5. W poniedziałek 11 listopada przypada 101 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości a jednocześnie będziemy świętować Uroczystość Odpustową ku czci św. Marcina z Tours Biskupa patrona parafii, jak również w tym dniu rozpoczniemy Wielki Jubileusz 900 - lecia naszej świątyni parafialnej pod honorowym patronatem Pasterza Diecezji Włocławskiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Na sumę odpustową o godz. 12.00 zapraszamy: Wójta Gminy Kazimierz Biskupi Pana Grzegorza Maciejewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierz Biskupi  Pana Arkadiusza Mielcarka, Panią Vicewójt i Sekretarz Gminy Kazimierz Biskupi Barbarę Łechtańską wraz z urzędnikami i pracownikami Urzędu, Radę Gminy, Sołtysów, Radę Parafialną, Kombatantów z Pocztem Sztandarowym, Bractwo św. Pięciu Braci Męczenników z Pocztem Sztandarowym, Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kazimierzu Biskupim z Pocztem Sztandarowym, Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników i Uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Stanisława Mańkowskiego w Kozarzewie, Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników i Dzieci z Przedszkola w Kazimierzu Biskupim,   Wszystkie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu naszej parafii z Pocztem Sztandarowym, Orkiestrę Strażacką wraz z Panem Kapelmistrzem, Wyższe Seminarium Duchowne Księży Misjonarzy Św. Rodziny w Kazimierzu Biskupim, Rodziny Górnicze z Pocztem Sztandarowym, Cała Asystę, Ministrantów, Szafarzy, Koła Żywej Róży, Koła Gospodyń Wiejskich, Kręgi Rodzin, Wszystkich Parafian i Gości. Mszy św. odpustowej przewodniczył będzie Ks. Prałat dr hab. Jacek Szymański Rektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

6. Dziękujemy za okazaną pomoc i składane ofiary na prowadzone remonty w naszej parafii. Dziękujemy za pomoc w prowadzonych pracach gospodarczych. Za okazane zrozumienie wszystkim dobrodziejom i darczyńcom serdecznie dziękujemy.

7. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp: Pawła Okupniarka; śp: Zofię Skowrońską; modlimy się dla nich o światłość wiekuistą: wieczny odpoczynek…

8.W przyszłą niedzielę 17 listopada w Klasztorze Ojców Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim będziemy przeżywać Odpust ku czci św. Pięciu Braci Męczenników. Ks. Rektor Edmund Michalski wszystkich nas serdecznie zaprasza na sumę odpustową o godz. 9.30.  

9. Dzisiaj na mszy św. o godz. 7.30 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista Adam Wójkowski będzie je rozprowadzał w następującym porządku: w każdy dzień od godz. 9.00: wtorek-Jóźwin, środa -Kamienica, czwartek-Nieświastów Kolonia Mała i Bloki, piątek – Nieswiastów Kolonia Duża i Warznia, sobota- ul. Sosnowa i ul. Bukowa Bloki.

10. W przyszłą niedzielę 17 listopada zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

11. Dzisiaj przed kościołami w Polsce zbierane są do puszek ofiary przeznaczone jako „ Pomoc Kościołowi w Potrzebie” za złożony „Dar Serca” serdeczne Bóg Zapłać.

12. Na przeżywanie świątecznego czasu niedzieli i odpustu oraz całego tygodnia parafianom i gościom, życzymy  Szczęść Boże!!!


WWW.SWMARCIN.PL © 2009  CMS   Odwiedzin: 1269167

projektowanie stron www