Ogłoszenia Parafialne

           

                         NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

                                                               04.06.2023

1. Intencje mszalne do odczytania…

2. W liturgii Kościoła w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, B.M.

3. W sobotę wspomnienie Błogosławionego Bogumiła, Biskupa., Patrona Diecezji Włocławskiej.

4. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Eugeniusza Semrał i śp: Stefanię Szymańską; modlimy się dla nich o światłość wiekuistą: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

5. Dziękujemy za składane ofiary oraz okazaną pomoc w prowadzonych pracach gospodarczych.

6. W dzisiejszą Uroczystość Najświętszej Trójcy na mszy św. o godz. 10.30 w naszej parafii przeżywamy Komunię Rocznicową Dzieci.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom Dzieci Komunii Rocznicowej za przygotowanie Świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękuję ks. wikariuszowi Mariuszowi Adamczewskiemu, Paniom Katechetkom: Magdalenie Nawrockiej-Marszałek i Annie Łuczak za przygotowanie Dzieci do Komunii Rocznicowej.

7.   08 czerwca br., w czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Główna uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00 w Farze. Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu Ołtarzy Eucharystycznych na procesję:

1. Pierwszy na ul. Łososia przy Wikariatce – proszeni są o pomoc Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św.,  Ministranci z Fary oraz Mieszkańcy ul. Łososia;

2. Drugi na ul. Klasztornej przy posesji Rodziny Skowrońskich – proszone są o pomoc Kręgi Kościoła Domowego – Ruch Światło-Życie oraz Mieszkańcy ulic Konińskiej i Klasztornej;

3. Trzeci przy Klasztorze Ojców Misjonarzy Świętej Rodziny – MSF – proszeni są Klerycy oraz Ministranci z Klasztoru wraz z rodzicami;

4. Czwarty na Placu Wolności przy posesji Rodziny Derengiewiczów – proszeni są o pomoc Mieszkańcy z Placu Wolności.

Na główną Uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00 zapraszamy: Wyższe Seminarium Duchowne Księży Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Ks. Rektorem, Całą Asystę, Koła Różańcowe, Orkiestrę OSP wraz z Panem Kapelmistrzem, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszej Parafii z Pocztem Sztandarowym, Bractwo Św. Pięciu Braci Męczenników Polskich, Bractwo św. Anny, Kombatantów, Rodziny Górnicze z Pocztami Sztandarowymi, Kręgi Kościoła Domowego Ruch Światło Życie, Katechetów, Szafarzy, Ministrantów, Młodzież, Dzieci wraz z Rodzicami, parafian i gości do wspólnej modlitwy na mszy św. i procesji eucharystycznej.

8. Procesje w Oktawie Bożego Ciała po mszach św. wieczornych, a w niedzielę 11 czerwca po mszy św. o godz. 10.30; zapraszamy Całą Asystę.

9. PRZECZYTAĆ DEKRET BISKUPA O DYSPENSIE NA PIĄTEK 09.06.2023.

10. Na czas niedzieli oraz całego tygodnia, w modlitwie o pokój na świecie i na Ukrainie, parafianom i gościom życzymy: Szczęść Boże!!!