19 lutego 2021

Porządek Mszy Świętej i Nabożeństw

Msza Święta w dzień powszedni: rano o godzinie 7.30, wieczorem o godzinie18.00

Msza Święta w Niedziele o godzinie: 7.30; 9.00. 10.30; 12.00 i 16.00

ROK KOŚCIELNO-DUSZPASTERSKI  2022/2023 w Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Marcina z Tours Biskupa w     Kazimierzu Biskupim.

I.  PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

II. RORATY  (msze  św. o NMP w adwencie) w dni powszednie o godz. 6.30;

z wyjątkiem adwentowych Dni Skupienia i Wigilii Bożego Narodzenia.

III. REKOLEKCJE – ADWENTOWE Dni Skupienia połączone z udzieleniem  

      sakramentu pokuty i pojednania w dniach od 02.12.2022r. do 04.12.2022r.

 (piątek, sobota, niedziela);

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH:

PIĄTEK  02.12.2022R.

7.30 Msza św. z nauką ogólną

9.00 Msza św. z nauką ogólną

          11.00 Msza św. z nauką ogólną

         16.00 RORATY – msza św. z nauką dla uczniów

         18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży i osób pracujących

        SOBOTA  03.12.2022R.

         7.30 Msza św. z nauką ogólną

         9.00 Msza św. z nauką ogólną

        11.00 Msza św. z nauką ogólną

        16.00 RORATY – msza św. z nauką dla uczniów

        18.00 Msza św. z nauką dla młodzieży i osób pracujących

       NIEDZIELA  04.12.2022R.

       7.30 Msza św. z nauką ogólną

       9.00 Msza św. z nauką dla młodzieży pracującej

      10.30 Msza św. z nauką ogólną

      12.00 Msza św. z nauką dla uczniów

       16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych

Prosimy o zapisywanie osób chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Osoby te odwiedzimy  z posługą kapłańską 05.12.2022 roku tj. w poniedziałek po rekolekcjach od godz. 9.00.

IV. UROCZYSTOŚĆ – NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP – 08.12.2022 r.

    Msze św: 6.30; 9.00; 18.00 ( na każdej mszy św. błogosławieństwo medalików)

V. WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA – 24.12.2022 ROK.( SOBOTA)

a/ Roraty godz. 7.30

b/PASTERKA  godz. 21.00

      c/PASTERKA  godz. 24.00

VI. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2022 ROK (NIEDZIELA)

       Msze św. w Dzień Uroczystości:7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

VII.   ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA MĘCZENNIKA, DRUGI DZIEŃ ŚWIAT BOŻEGO

        NARODZENIA 26.12.2022r. (PONIEDZIAŁEK)

  • Msze święte : 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

VIII.  ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU 2022. –  Msza św. godz. 18.00 (sobota)

IX. UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 01.01.2023 NOWY ROK

     (NIEDZIELA) –    Msze św. w Dzień Uroczystości:7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

X. UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI

     06.01.2023   (PIĄTEK)

             Msze św. w Dzień Uroczystości: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

     (na każdej mszy św. błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody)

XI. ŚWIĘTO  OFIAROWANIA  PAŃSKIEGO – MATKI BOSKIEJ GROMNICZNEJ  

      02.02.2023 ROK (CZWARTEK)

      Msze św. w Święto Ofiarowania Pańskiego:7.30; 9.00; 10.30; 18.00

      (na każdej mszy św. błogosławieństwo świec)

XII. WIELKI POST 2023

       a/ ŚRODA POPIELCOWA  – 22.02.2023 ROK

            Msze św. w środę Popielcową: 7.30; 9.00; 16.00; 18.00

       b/ Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30

       c/ Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.45

       d/ KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI W NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU

            PO MSZY ŚW. O GODZ. 16.00:

  • 1 spotkanie – 26.02.2023 r./rozpoczęcie kursu/
  • 2 spotkanie  – 05.03.2023 r.
  • 3 spotkanie  – 12.03.2023 r.
  • 4 spotkanie –  19.03.2023 r.
  • 5 spotkanie  – 26.03.2023 r.
  • 6 spotkanie 02.04.2023 r. /zakończenie kursu/

  e/ REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:

      17.03.2023; 18.03.2023; 19.03.2023;

      (piątek, sobota, niedziela; program będzie podany)

  f/ NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ 02.04.2023 ROK.

      (Procesja z palmami wokół świątyni na mszy św. o godz. 12.00)

 g/ TRIDUUM PASCHALNE :

     – WIELKI CZWARTEK (06 -04-2023)

        msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

  h/WIELKI PIĄTEK ( 07-04-2023)

        Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

  i/ WIELKA SOBOTA( 08-04-2023)

  • Wigilia Paschalna godz. 20.00 z procesją wokół świątyni

XIII. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 09.04.2023r.

  • REZUREKCJA  GODZ. 6.00
  • Msze święte w uroczystość: 9.00, 10.30, 12.00, 16.00

XIV. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10.04.2023 r.

  • Msze święte : 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 16.00

SPOWIEDŹ ŚW. KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA, ICH ŚWIADKÓW I RODZIN

   – 17.04.2023 ROK GODZ. 19.30 ( PONIEDZIAŁEK)

UDZIELENIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA PRZEZ KS. BISKUPA WIESŁAWA ALOJZEGO MERINGA

 –  18.04.2023 ROK GODZ. 16.00 (WTOREK)

PIERWSZA SPOWIEDŹ ŚW. DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ  ORAZ ICH RODZIN

 –  19.05.2023 ROK GODZ. 16.30 ( PIĄTEK)

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

  – 21.05.2023 ROK GODZ. 10.15 ( NIEDZIELA)

BIAŁY TYDZIEŃ DZIECI PO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

( szczegóły zostaną podane )